Hausopera

opera i ve vašem domě

Aleš

v minulosti se věnoval převážně interpretaci tzv. Early Music, spolupracoval s francouzskou Baroque Academy d´Ambronay a ansámbly jako Doulce Memoire, Prague Madrigalists, Capella Regia Praha, Musica Antiqua Praha, Musica Florea, Czech Ensemble Baroque, Societas Incognitorum, Collegium Marianum, Ad Vocem, Musica Aeterna Bratislava, atd. V současnosti je často hostem na koncertech a nahrávkách souborů Ensemble Inégal a Collegium Vocale 1704.
– je členem vokálně-experimentálního souboru AFFETTO.
– věnuje se převážně koncertní pěvecké činnosti, okrajově i operní- pravidelně spolupracuje s Ensemble Opera Diversa a je členem Výzkumného Centra Hudebního Operního Divadla (VCHOD).
– vystupoval v rockové opeře Juno a Avos.
– v roce 2001 zpíval basový part v České mši vánoční J. J. Ryby v Tokiu před zraky japonské princezny.
– často interpretuje hudbu soudobou, která je přímo pro něj napsaná (M. Štědroň, M. Košut, Z. Lapčíková, O. Kyas, J. Meisl, T. Hanzlík, ORSON).
– jeho hlas je možno slyšet cca na dvou desítkách CD- nahrávka oratoria „Sub Olea Pacis et Palma Virtutis“ J.D. Zelenky, na které zpívá basové sólo, obdržela prestižní ocenění „Cannes Classical Award 2002“.
– vystupoval na řadě festivalů u nás /Pražské Jaro, Smetanova Litomyšl, Moravský Podzim, Pražské Premiéry, Concentus Moraviae/ i v zahraničí / Tibor Varga Festival Sion, Festival de Wallonie, Festival de Sable-sur-Sarthe, Festival de Ribeauville, Festival Internacional de Santander, Sarajevska Zima, Giovane Gioventu di Genova, St. Blasien Music Sommer, Tage Alter Music in Herne, Umbria Music Festival, atd./
– koncertní cesty ho zavedly do většiny evropských zemí a také do Libanonu, Izraele, Japonska a Austrálie.
– členem mužského vokálního kvarteta QVOX je od listopadu 2002.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *