Hausopera

opera i ve vašem domě

Tomáš

– jako pěvec se věnuje převážně oratornímu repertoáru v oboru basbaryton /Haydn, Mozart, Schubert, Brahms, Dvořák, Martinů/ a je vyhledávaným interpretem soudobé hudby /nahrávky pro Český Rozhlas a Českou Televizi/
– jako dirigent spolupracoval s Filharmonií Hradec Králové, Janáčkovou Filharmonií Ostrava, Západočeským Symfonickým Orchestrem Mariánské Lázně, Komorní Filharmonií Pardubice,Talichovým Komorním Orchestrem Praha a Ensemble Opera Diversa.
– nastudoval a provedl opery Z.Fibicha- Helga/ Ústí nad Labem, Praha/, G.B. Pergolesiho- La Serva Padrona/ Praha/ a V.Blodka- V studni /znovuotevření divadla ve Znojmě/.
– v letech 1996-2000 působil jako druhý dirigent Českého Filharmonického Sboru Brno.
– v roce 1994 založil orchestr ZUŠ města Brna Mladí Brněnští Symfonikové, jehož je doposud uměleckým vedoucím a šéfdirigentem. S těmito mladými hudebníky nastudoval a provedl mj. Čtvrtou symfonii J.B. Foerstra „Veliká noc“, Symfonii č.9 „Novosvětská“ A.Dvořáka a kantátu Svatební košile téhož autora. Rovněž s nimi natočil několik CD a podnikl turné po Polsku, Rakousku, Švýcarsku, Francii a Japonsku.
– pedagogicky působí na brněnské Konzervatoři v oborech ansámblový zpěv a komorní sbor a je dirigentem operního studia/H. Purcell- Dido a Aeneas, B.Martinů- Zpěvy Vysočiny,…/
– je uměleckým vedoucím a dramaturgem Komorní Opery JAMU a tamtéž vyučuje na katedře dirigování.
– taktéž působí jako regenschori při kostele sv. Máří Magdalény v Brně.
– členem a uměleckým vedoucím mužského vokálního kvarteta QVOX je od jeho založení v roce 1997.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *